מימונה מרכזית לעירית בת ים


5000 אנשים חגגו במוצאי שבת (11.4) באירוע המימונה המרכזי של עיריית בת ים והפדרציה העולמית של יהדות מרוקו.

בין החוגגים הרב ישראל מאיר לאו, סם בן שטרית (יו"ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו) יוסף נסר א-דין (יו"ר התנועה הציונית דרוזית בישראל), פרופ' שמעון שטרית (לשעבר שר המדע) וז'ק קדוש (נשיא הקהילה היהודית במרוקו).

אולם האירועים 'בלאג'יו' בעיר, עוצב בהשראה מרוקאית ובסגנון אותנטי והחוגגים נהנו מאלפי מופלטות ודברי מתיקה כמיטב המסורת המרוקאית ומהופעה של הזמרים מייק קרוצ'י ודודו דרעי.

יוסי בכר, ראש העיר בת ים, בירך את האורחים: ״חג המימונה הוא חג המסמל יותר מכל אחדות וקירוב לבבות בין עם חלקיו השונים של עם ישראל. אנחנו בבת ים ממשיכים את המסורת המופלאה שהביאה לנו יהדות מרוקו ופותחים את דלתנו בפני כל מי שרוצה לחגוג איתנו. תרבחו ותסעדו״.

סם בן שטרית, יו"ר הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו: "המימונה היא מתנה של יהדות מרוקו לעם ישראל והיא כבר הפכה לחג לאומי, דבר שאין לו תקדים בהיסטוריה של עמנו. אני מעריך שכ 2 מיליון אנשים יחגגו הלילה סביב שולחן התקרובת המסורתי. השנה לראשונה, אנו מארחים את נכבדי העדה הדרוזית בראשותו של יוסף נאסר א-דין, יו"ר התנועה הדרוזית הציונית, שיגישו את מנחת המימונה כפי שהיה נהוג במרוקו".

הרב ישראל מאיר לאו, הרב הראשי לתל אביב-יפו: "חג המימונה חרג זה מכבר מגבולותיה של יוצאי מרוקו בלבד, והפך לחגם של המוני בית ישראל על כל עדותיהם. אנו רואים במסורת היפה הזו פתיחה של הקיץ לאחר ימי חג החירות כביטוי להכנסת אורחים ולקירוב לבבות בשאיפה לאחדות ולאהבת ישראל. העיר בת ים בעצמה מהווה סמל ודוגמה למיזוג גלויות כי שוכנים בה למעלה מ-157 אלף תושבים מכל העדות ותפוצות ישראל".

האירוע הופק על ידי מלכות חתנים.

קישור לכתבה: http://www.bat-yam.muni.il/show_item.asp?itemId=12883&levelId=58022


Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts